EnSonHaber: ODTÜ Savunulmalıdır Diyenlere Ne Oldu! ODTÜ Son Dakika!
ODTÜ'de yapılmak istenen Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdu "KYK yurdu" inşaatının başlatılmamasi için öğrenciler tarafından yapılan protestolar devam ediyor. Bu sabah saat 10:00 sularında ODTÜ savunulmalıdır diye slogan atan öğrencilere polis müdahale etti ve hepsini dışarı attılar.

ODTÜ Kavaklık bölgesinde yapılması planlanan Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu öğrencilerin protesto gösterilerinE rağmen çalışmalar devam ediyor. Bu sabah saatlerinde çok sayıda polis ODTÜ Kavaklık bölgesinde KYK yurdu yapımına karşı çıkan öğrencilerin çok sayıda polis tarafından etrafı sarılıp ablukaya alındı ve öğrencilerin çadırların olduğu bölgelerden çıkılması isteniyor.

Her zamanki gibi polisin açıklamalarına karşı gelen öğrencilere polis müdahale etti ve biber gazı kullanmak zorunda kaldı. ODTÜ savunulmalıdır diyerek vekiller ve akademisyenler harekete geçti fakat polis ODTÜ KYK bölgesi içerisine velileri ve akademisyenleri almadı. Diğer bir taraftan da ODTÜ KYK yurt inşaatı başlatılıp ağaç kesimi hızla devam ettirildi.

Mimarlar Odası yetkilileri geçtiğimiz hafta KYK Yurdu inşaatı ruhsatsızdır diyerek KYK Yurdu inşaatı yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

HDP'li vekilden açıklama gecikmedi

HDP Milletvekili Murat Çepni tarafından Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. OTDÜ Kavaklık alanı polis tarafından ablukaya alındı diye yazdı. Kendisi de ODTÜ Kavaklıga gitti.

Eski CHP'li milletvekili Aylin Nazlıaka dan canlı yayın.

CHP'den 26. dönem Ankara Milletvekili olarak seçilen Aylin Nazlıaka daha sonra Partiden atılmıştı. Aylin nazlıaka Twitter hesabından açıklama yaparak, ben de ODTÜ Kavaklık gölgesindeyim burada durum acil görünüyor dedi. ODTÜ savunulmalıdır sloganına kendisinin de katıldığını belirterek Instagram'da canlı olarak yayın yaptığınada  değindi.

ODTÜ Kavaklık projesine ODTÜ Mezunları Konseyi de karşı çıkıyor..

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları