Hacettepe Üniversitesi ismi değişecek mi? 15 Temmuz Üniversitesi olacak mı?
Gündeme bomba gibi düşen Hacettepe Üniversitesi Ankara'da bulunan Beytepe Kampüsünün ismi değiştirilip 15 Temmuz Üniversitesi yapılacak iddiası hem öğrencilerden hem de halktan büyük tepki çekti. Peki Hacettepe Üniversitesi ismi değiştirilip 15 Temmuz Üniversitesi olacak mı ayrıntılar makalemizde.

Türkiyenin en prestijli Üniversitesi listesinde olan Hacettepe Üniversitesi Ankara'da bulunan Beytepe Kampüsü üniversiteden ayrılıp 15 Temmuz Üniversitesi ismini alarak başka bir üniversiteye çevrilecek iddiası hem halktan hem öğrencilerden büyük tepkiler çekti.

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen Hacettepe Üniversitesi olayları dikkat çekiyor. 1967 senesinin temmuz ayında kurulan Türkiye'nin önemli üniversitelerinden olan Hacettepe Üniversitesi'nin beytepe kampüsünün üniversiteden ayrılıp başka bir üniversite yapılacağı iddiaları ortalıkta geziyor.

İddialara göre Hacettepe Üniversitesi'nin Beytepe Kampüsü, 15 Temmuz Üniversitesi olarak hizmete açılacağı konuşuluyor. Okul öğrencileri ise bu iddialar karşısında yazılı bilir açıklama yapmayı uygun gördüler açıklamaya göre; Böyle bir iddianın asla kabul edilemeyeceğini üniversitenin kurulduğu günden beridir yapısının değişmediği ve değişmemesi gerektiği konusunda dikkatli olunmasının altını çizdiler. Bu iddialar karşısında Hacettepe Üniversitesi rektörlüğünden herhangi bir sözlü veya yazılı açıklama gelmemekle beraber, özellikle sosyal medya üzerinden tepkiler çığ gibi büyüyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları