Korucu Alımı 2019? Korucu Alımı Ne Zaman Başlıyor? Korucu Alımı Haberleri? 400 Korucu Alınacak!
Şırnak Valiliği ve İçişleri Bakanlığı iletişim bölümünden alınan bilgilere göre, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı'nda görev yapmak üzere 400 Korucu için iş ilanı yayınlandı. Koruculuk yapmak için son başvuru tarihi 19 temmuz günü doluyor. Koruculuk yapmak üzere başvuru yapacak kişilerin evrakları eksiksiz bir şekilde getirmeleri gerekiyor.

Şırnak Valiliği ve İçişleri Bakanlığı iletişim bölümü resmi web sitesi üzerinde koruculuk yapmak için 400 kişilik kontenjan boşluğu olduğu ilanı yayınlandı. Alınacak 400 kişilik korucu takımı Şırnak İl Jandarma Komutanlığı nerede görev yapıyorsa onlar da oraya gönderileceği açıklandı. Korucuların sayısını artırmaya yönelik bir uygulama olduğunu söyleyen İçişleri Bakanlığı ve Şırnak Valiliği Şimdilik 400 kişilik korucu alımı yapılacağı fakat ileride bu sayının giderek artacağı açıklandı.

Şırnak Valiliği ve İçişleri Bakanlığı iletişim bölümünden koruculuk başvurusu için istenen evraklar nelerdir?

1 Müracaat dilekçesi

2 Sabıka kaydı belgesi

3 Askerlik yapmış belgesi

4 Kaymakamlıktan nüfus kayıt örneği

5 Bir adet kimlik fotokopisi arkalı önlü

6 Muhtarlıktan ikametgah senedi

7 Diploma veya Taahhütname belgesi

8 Altı tağne fotoğraf altı aydan eski olmayacak

Şırnak Valiliği ve İçişleri Bakanlığı bölümünden istenen evraklar bunlardır evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanarak Jandarma Komutanlığına şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları