Okul Öncesi Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği Değişiklikler?
Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi ve ilköğretim kurumları yönetmeliği değişiklikler yapıldığına dair kanunun resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Peki okul öncesi ve ilköğretim kurumları yönetmeliği değişiklikler nelerdir? İlköğretim kurumları yönetmeliği son hali 2019? Okula başlama yaşı resmi gazete? gibi soruların cevaplarını makalemizi bulabileceksiniz işte ayrıntılar..

Okul öncesi ve ilköğretim kurumları yönetmeliği değişiklikler kanuna göre ilkokul ve Ortaokullarda teneffüs suresi 10 dakikaydı bu süre uzatılarak 15 dakikaya çıkarıldı. İkili eğitim yapan okullarda ise 10 dakikadan az olmayacak şekilde değiştirildi.

Okula başlama yaşı resmi gazete?

69 ayını dolduranlar okula başlayacak. Okula başlama yaşı Resmi Gazete makalesine göre bir kuruma anaokulu denmesi için 36 ile 66 ayı dolduran çocukların eğitim aldığı kurum olarak belirtilmesi gelirken, bu oran yeni düzenlemede 36 ile 68 ay arasında çıkartıldı.

İlköğretim kurumları yönetmeliği son hali 2019 kanuna göre ilkokullardaki anasınıfina yazdırılma yaşı olarak da 48 ile 66 ay geçerlilik kanununu değiştirilip, 58 ile 68 ayını arası olmaları gerektiği konusundaki kanun değiştirilerek resmi gazetede yayınlandı ve yürürlüğe girdi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları