Zuhal Olcay Tayyip Erdoğan'a Hakaret Etti 11 Ay 20 Gün Hapis Cezası Onandı!
Yargıtay'ın 16 Ceza Dairesi sanatçı olan Zuhal Olcay adına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ve ispatlaması konusunda 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmış olup ve bu cezayı erteleme konusunda oybirliği ile onadılar. Peki zuhal olcay ne dedi? Zuhal Olcay Tayyip Erdoğan şarkısı nedir? Zuhal Olcay hakaret davası ayrıntıları nelerdir, hepsi makalemizde. İşte ayrıntılar..

İstanbul Bölge adliye mahkemesi 2 Ceza Dairesi tarafından Zuhal Olcay hakaret davasında  verilen cezayı ertelenmişti. Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları bu karara itiraz etmiş ve bu itiraz mahkeme tarafından reddedilmişti ve Zuhal Olcay hakaret davasında cezaevine girmeyecek. Bunu kararın üzerine Zuhal Olcay Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki hakaret dosyası Yargıtay 16 ceza dairesine getirildi ve mahkeme tarafından karar onandı.

Zuhal Olcay ne dedi? Zuhal Olcay Tayyip Erdoğan şarkısı nedir.?

 Anadolu Cumhuriyet başsavcılığında hazırlanmış olan iddianameye göre 155 polis hattını arayan bir vatandaşın Zuhal Olcay'ın 2016 senesinin Ağustosun 5'inde Kadıköy'de bir gece kulübünde seslendirdiği şarkıyı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a göre hakaret dolu sözlerle uyarlayıp üstüne de el hareketi yaptığını ihbar etmişti. Savcılık tarafından kamera kayıtlarınında incelenmesinden sonra Zuhal Olcay'ın sahnede şarkı sözlerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a uyarladığı ve el işareti yaparak hakaret etmiştir diye kayıtlara geçti. Zuhal Olcay 1 yıl 2 aydan az olmamak üzere 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası ile dava açılmıştı. İstanbul 6. Asliye Ceza Mahkemesi'nde Zuhal Olcay ilk önce bir sene hapis cezasına çarptırdı. Zuhal Olcay'ın mahkeme sırasında tutumunun göz önünde bulundurarak 2 ay indirim yapıp cezayı 10 aya indirdi, fakat İstinaf mahkemesi bu cezayı az görüp 11 ay 20 güne tekrar çıkarttı ve erteledi. Zuhal Olcay'ın avukatları dosyayı yargıtaya çıkartıp onattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatlarının itirazı yerinde görülmeyip reddedildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları