Bahçeli'nin Yardımcısı Yıldıray Çiçek Bülent Arınç'a Çıkıştı! Bülent Arınç Kimdir?
Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli nin danışmanlığını yapan Yıldıray Çiçek, Cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu üyesi Bülent Arınç'ın Canan Kaftancıoğlu ile ilgili basına yaptığı açıklamasını gördükten sonra tepki verdi. Peki Yıldıray Çiçek Bülent Arınç'a ne dedi? Bülent Arınç kimdir? Bülent Arınç Canan Kaftancıoğlu için ne dedi? Ayrıntılar haberimizde!

Canan Kaftancıoğlu, Cumhuriyetçi Halk Partisi 'CHP' İstanbul İl Başkanlığı sırasında geçen gün, 5 ayrı suçtan yargılandığı dava sırasında 9 sene 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılıp cezaevine gönderilmişti. Canan kaftancıoğlu'nun suçlu bulunup cezaevine gönderilmesi çok tartışma çıkartmıştı. Kurul üyesi Bülent Arınç ise Canan kaftancıoğluna destek verme niteliği taşıyan mesajlar yayınlayınca, Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli'nin danışmanlığını yapan Yıldıray Çiçek, Bülent Arınç'ın verdiği bu demeçlerine tepki gösterip, Bülent Arınç'ın Feto ve PKK tarafına geçip Cumhurbaşkanı Erdoğan'a savaş açıyor dedi. Yıldıray çiçeğin yazdığı tweet;

Bülent Arınç ın açıklaması neydi?

Bülent Arınç; Canan Kaftancıoğlu nun yazdığı tweetleri paylaşmıyorum, fakat yazdığı tweetler düşünce özgürlüğü kapsamına giriyorsa ben bunlara sabretmek durumundayım. Aradan beş 6 yıl geçtikten sonra dava açılması bir zorlamadır. Bu tür davalar Avrupa ülkelerinde Türkiye'nin itibarına gölge düşürür, dava açılıp da böyle bir cezaevi edilmeseydi daha iyi olur du açıklamasını yaptı.

Bülent Arınç kimdir? Bülent Arınç nereli? Bülent Arınç görevi?

Bülent Arınç, 1948 senesinin Mayıs ayının 25'inde Bursa'da doğmuştur, 71 yaşındadır. Eşi Münevver Arınç dır. Bülent Arınç'ın 2 çocuğu vardır. Bülent Arınç 3 kardeştir. Bülent Arınç'ın annesinin ismi Ayşe sevdiye arınç dır, babasının ismi İbrahim Arınç dır. Bülent Arınç Ankara Üniversitesi hukuk fakültesini bitirerek Avukat olmuştur. Serbest avukatlık yaptığı sırada, "AKP" Adalet ve Kalkınma Partisinin kuruculuğunu yaptı. Peş peşe 20. 21. 22. ve 23. dönemlerde Manisa milletvekili olarak görev yaptı. 22. dönemde ise Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı görevini üstlendi. 23 dönemde ise Karadeniz Ekonomik İşbirliği Türk grubu "KEİPA" Başkanlığını üstlendi. Bülent Arınç Türk grubu başkanlığını sürdürürken, 60. hükümet sırasında devlet başkanı ve başbakan yardımcılığı görevlerine atandı. 61 hükümet kurulduğunda Başbakan yardımcılığı yaptı. Bülent Arınç görevi şu an Cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu üyeliğidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları