Barış Pınarı Hareketi Başladımı? Suriye Operasyonu Ne Zaman Başlıyor?
Suriye operasyonu ile ilgili son dakika gelişmeler gündeme oturdu. Türkiye Suriye’ye ne zaman operasyon yapacak? Türkiye Fırat’ın doğusunda yapacağı harekat için gözler Suriye’ye çevrilmiş durumda. Barış Pınarı adıyla gündemde olan harekat için vatandaşlar Barış Pınarı harekatının sorusuna yanıt aramakta. Peki, Suriye operasyonu son dakika başlıyormu? Düzenlenecek Suriye operasyonu Türkiye’nin ne kadar sınır güvenliği açısından önem taşıyor..

ABD ASKERLERİ SINIRDAN ÇEKİLMEYE BAŞLADI!

Türkiye, Fırat'ın doğusunda başlatacağı harekat için hazırlıklar sürerken ABD!li askerlerden flaş bir hamle yaptıkları haberi geldi. Yerel kaynaklarda, ABD'nin kara birliklerinin, Türkiye sınırından konvoy halinde çekilmeye başladıkları söylendi.

Türkiye, bir yandan Suriye!ye yönelik başlatacağı Barış Pınarı harekatı için hazırlıklar yaparken, diğer yandan ise ABD askerleri flaş bir hamle yaptılar. Yerel kaynaklardan gelen habere göre ABD'nin karadaki birlikleri, Türkiye sınırını konvoylar halinde terkettikleri söylendi.

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde Fırat'ın doğusunda oluşturulmak istediği ,teröristleri ortadan kaldırmakta kararlılığı göz önünde. Suriyede, Fırat'ın doğusunda terör örgütü PYD ve PKK tehdidini kökten temizlemek için sıfır noktasındaki hazırlıkları bitirmiş durumda. Hazırlıkların sonuna yaklaşırken yerel kaynaklara göre ABD'nin karadaki birlikleri, Türkiye sınırından konvoylar yaparak çekilmeye başladıkları haberi geldi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları