Diyarbakır HDP Binasında Eylem Yapan Aile Sayısı 14'e Çıktı! Diyarbakır Anneleri!
Diyarbakır annelerinin mücadelesi devam ediyor. Diyarbakır anneleri evlatlarını istiyor. Diyarbakır'da HDP il başkanlığının önündeki oturma eylemi yapan aile sayısı 14 yükseldi. Diyarbakır hdp il binasının önünde oturma eylemi yapan eylemci anneler pkk nın çocukklarını kaçırdığını söyleyerek oturma eylenlerini sürdürüyor. Bu arada eylem yapan annelerin sayısı ilk gün 1 iken şimdi 14 e yükseldi. Haberin ayrıntıları makalemizde.

Diyarbakır hdp binasında eylem yapan anneler sesini yükseltmesi ile başlamıştı ve o günden bu yana da 6 gün geride kaldı. Diyarbakır hdp binasında oturma eylemine katılan aile sayısı da her geçen gün artıyor. Bugün bir anne daha buradaki oturma eyleminde ki annelere katıldı ve sayı 14 e yükselmiş oldu. Hüsniye Kaya'nın kızı da 4 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia ederek buradaki oturma eylemine başladı. Tabii burada Diyarbakır annelerini ziyaretler, desteklerde devam ediyor, bir grup kadın gazeteci bugün Ankara'dan ve İstanbul'dan yola çıkarak Diyarbakır'a geldiler ve burada oturma ailemin de ki anne ve babalarla görüşme fırsatı yakaladılar ve onların hislerine tercüman olabilmek için de görüşmeler gerçekleştirdiler. Şu saat itibariyle de o görüşmeler devam ediyor, kadın gazeteciler aynı zamanda bir anne olarak da buradaki annelere desteklerini sundular, onlarla görüşme fırsatı yakaladılar oturma eyleminin adresi HDP Diyarbakır İl Başkanlığı, anneler çocuklarının Terör Örgütü pkk tarafından kaçırılması ndan hdp'yi sorumlu tutuyorlar ve o sebeple de burada toplanmış durumdalar. Sadece kadın gazeteciler değil aynı zamanda sanat dünyasından da destek ziyaretleri vardı. Bugün sanatçı Ahmet Yenilmez burada anneler ile buluştu, onlara gül hediye etti ve acılarını paylaştığını söyledi ve bir ifadesi dikkat çekti; biz erkeklerin gösteremediği erkek cesaretini burada annelerimiz gösteriyor ifadesi de yine buradaki atmosfere tercüman oldu ve burada Diyarbakır hdp binasında eylem devam ediyor. Anneler kararlı, çocuklarına kavuşuncaya kadar evlatlarını yeniden bağırlarına basıncaya kadar da buradaki oturma eylemini sürdürmek.

 Zaman zaman gerginlikleri yaşanıyor, burada sabah da bir gerginlik yaşanmıştı. Diyarbakır hdp binasında eylem halindeki annelere buradan geçen bir kişi tarafından sataşma oldu ve buradaki annelerin, ailenin o sataşan kişiye tepkisi çok sert oldu. Güvenlik güçleri de o tacizciyi gözaltına aldı, Diyarbakır hdp binasında eylem yapan anne ler burada oturmaya devam ediyor. 6. gününde ve 14 anne şimdilik burada oturma eyleminde ve evlatlarının yeniden dönmesini bekliyorlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları