Kars Son Dakika Haberi: Kağızman'da Pusu Kuruldu 5 Asker, 3 Korucu Yaralandı!
Kars ilinin Kağızman ilçesinde askeri bir araç geçerken PKK'lı teröristler tarafından daha önceden yola döşenmiş olan el yapımı patlayıcının infilak etmesi ile 5 askerimiz ve 3 güvenlik korucumuz yaralandı.

Kars son dakika haberi: Bomba olayı, bugün akşam saat 20:30 - 21:00 sularında Kars'ın Kağızman’a bağlı olan Akçay ve Sesveren köylerinin arasında gerçekleşti. Askeri bir aracımızın geçiş anında PKK’lı teröristler tarafından ana yola önceden döşenmiş olan el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdiler.

Patlamada sonucunda 5 askerimiz ile 3 güvenlik korucumuz yaralandı. PKK tarafından yapılan saldırı sonrası bölgeye yerel güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri anında sevk edildi. Patlama sonrasındaki yaralılara sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahale sonrasında ambulanslarla Kars'ın Kağızman ilçesindeki Devlet Hastanesine ve Kafkas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiler. Yerel güvenlik güçleri bölgede yoğun olarak güvenlik önlemleri aldılar. PKK'lı teröristlerin hemen yakalanması için hızlı bir şekilde çalışmalar başlatıldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları