Tarım Bakanlığı Kara Listesi Açıklandı! Gazoz'a Dikkat!
Tarım Bakanlığı Kara Listesi Açıklandı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan araştırmada, 618 firmaya ait 1211 çeşit ürünün taklitli ve tağşişli olduğunun bildirisi yayınlandı.

Tarım Bakanlığı Kara Listesi Açıklandı: Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı denetimlerde 'Taklit ve Tağşiş' listesinin yenisini yayınladı. Tarım Bakanlığı son yaptığı tahlillerde 618 firmaya ait 1211 çeşit ürün çeşidinde taklit ve tağşiş yaptıkları tespit edildi.

İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere türkiye'nin bir çok ilinde ve şehirlerinde yapılan gıda maddelerinin denetimlerinde rastlanan hileli ürünler tek tek açıklandı. Gıda ürünlerinde sahtecilik yapılan ürünlerin, 130 tanesi İstanbul'da, 73 tanesi Ankara'da, 123 tanesi İzmir'de, 101 tanesi Adana'da, 56 tanesi Diyarbakır'da ve 65 taneside Bursa'da rastlandı.

Tarım Bakanlığın yayımlamış olduğu hileli alkolsüz içecekler listesin içinde yer alan 24 tane üründen 23 tanesinde, cinsel gücü arttırıcı fakat bir çok yan etkisi bulunan ve ilaçlarda kullanılan ‘sildenafil’ isimli tıpda kullanılan bir maddeye rastlanması oldukça dikkat çekti.

Klp ve Tansiyon hastalarının fazlasıyla dikkat etmesi gereken maddelerin listesine hemen aşağıdan bakabilirsiniz..

Tarım Bakanlığı Kara Listesi İçin TIKLAYIN..

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları