Usta İsim Süleyman Turan Ölüme Yenik Düştü! Süleyman Turan Kimdir? Süleyman Turan Kaç Yaşında?
Eski sinema artistleri de Süleyman Turan nın hayatını kaybettiği haberini, cumhuriyetçi Halk Partisi 'CHP' eski İstanbul milletvekillerinden aynı zamanda gazetecilik yapan Barış yarkadaş, kendi sosyal medya hesabından Twitt atarak duyurdu. Peki Süleyman Turan Kimdir? Süleyman Turan Kaç Yaşında? Ayrıntıular haberimizde..

Eski sinema artistlerinden Yılmaz Güney'in yakın dostu olan sinema sanatçısı, Suleyman Turan bu sabah erken saatlerde vefat etti. Suleyman Turan, ATV kanalında hem hazırlayıp hem de sunduğu Kayıp Aranıyor programında, gözaltındayken ölen Ali efeoğlu ve Ayhan efeoğlu kardeşlerin hayat hikayesine yani verilmiş ve bu yüzden program kaldırılmıştı.

Tü rk sinemasının usta isimlerinden Süleyman Turan bu sabah Kadıköy'deki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Türk sinemasının usta isimlerinden biri olan Süleyman Turan 82 yaşındaydı. Sanat hayatına tiyatro ile başlayan Süleyman Turan, bir dönem dergi ressamı olarak çalıştı ve çizimleri uzun zaman Akbaba dergisinde yayımlanan ve 1963 yılında bir derginin açtığı yarışmayı kazanarak sinemaya adım attı. Oynadığı filmler de genellikle esas oğlanın sevecen sadık dostu olan Süleyman Turan, 3 film senaryosu yazmıştı. Süleyman Turan 82 yaşındaydı, sanat hayatına tiyatro ile başlayan Süleyman Turan bir dönem dergi ressamı olarak çalıştı ve çizimleri uzun zaman Akbaba dergisinde yayınlandı. 1963 yılında bir derginin açtığı yarışmayı kazanarak sinemaya adım attı oynadığı filmler de genellikle esas oğlanın sevecan sadık dostu olan Süleyman Turan, 3 film senaryosu yazmıştı. Süleyman Turan bu sabah Kadıköy'deki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları